امام محمد باقر (ع) می فرمایند:
۞ کسی که غیر امین را امین و معتمد شمارد، حجّتی بر خدا ندارد.۞
شناسه خبر : 796
  پرینتخانه » آخرین اخبار, اجتماعی, سیاسی, فرهنگی, ویژه تاریخ انتشار : ۱۵ اسفند ۱۴۰۱ - ۱۲:۰۷ | 219 بازدید | ارسال توسط :

مجمع عالی بسیج و جلسه شورای اداری

به گزارش استهبان آنلاین، در روز يکشنبه مورخ ۱۵ اسفند ماه ۱۴۰۱ جلسه شورای اداری و مجمع عالی بسیج با حضور امام جمعه، فرماندار، فرمانده سپاه و مسئولین ادارات در سالن اجتماعات فرمانداری برگزار گردید.
مجمع عالی بسیج و جلسه شورای اداری

به گزارش استهبان آنلاین، در روز يکشنبه مورخ ۱۵ اسفند ماه ۱۴۰۱ جلسه شورای اداری با حضور امام جمعه، فرماندار، فرمانده سپاه و مسئولین ادارات در سالن اجتماعات فرمانداری برگزار گردید. حجه الاسلام خاوری امام‌جمعه استهبان گفت: دشمن در اغتشاشات اخیر از همه ابزارها علیه جمهوری اسلامی استفاده کرد ولی مردم با هوشیاری که داشتند همراهی نکردند و دشمن ناکام ماند. وی در بخش دیگری از سخنان با توجه به اینکه دشمن هیچ گاه دست بردار نیست، به موضوع مسمومیت دانش آموزان پرداخت و تصریح کرد: امروز به شکل دیگری دانش‌آموزان را مورد تهاجم قرار می دهند و این کار یک روی جنگ ترکیبی دشمنان و بدخواهان نظام انجام می‌شود. بعد از امام جمعه، سرهنگ امیری فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه استهبان گفت: در مجموعه بسیج برنامه ها راهبردی و رویکردی شده است. در شورا های هم اندیشی مشورتی و کانون ها و همچنین شورای راهبردی بسیج، هیات اندیشه ورز چکش کاری می شود و بهترین طرح ها، ایده ها و کار ها از آن بیرون می آید. در این راستا مخصوصا رده های اقشاری تلاش بیشتری دارند و هماهنگی تعاملات نزدیکی را با ادارات شهرستانی دارند. مخصوصا بسیجیان اساتید که کار های راهبردی بسیار خوبی را و مطالعات خوبی را در شهرستان انجام دادند. فرمانده سپاه استهبان در خصوص بسیجیان صنعت گفت: بسیجیان صنعت ما با مجموعه صنعتگران بسیج عمران با مجموعه مهندسین عمران سطح شهرستان بسیج جامعه کشاورزی ما در تعامل نزدیکی با اداره جهاد کشاورزی همچنین دامپزشکی شهرستان برنامه های مطالعاتی انجام دادند. وی در خصوص بسیجیان فرهنگی و دانش آموز گفت: در جمع فرهنگیان شورای اجرایی فرهنگی خوبی در شهرستان دارند. بسیج دانش آموزی و بسیج دانشجویی هر کدام از این رده های قشری بسیج، الحمدلله کار هایشان را با مطالعه و در تعامل نزدیک با ادارات هستند و به صورت عملیاتی پیش میبرند و در مجموعه بسیج این یک نقطه‌ ی قوتی هست.

سرهنگ امیری ضمن اشاره به تشکیل معاونت علمی در سپاه گفت: در مجموعه خود سپاه هم معاونت علمی و پژوهشی سپاه دایر شد که امورات مربوط به بسیج و سپاه در قالب علمی و دانش‌بنیان پیگیری کنند. الحمدالله باعث این شد که خیلی از کار هایی که در مجموعه سپاه و بسیج در تعامل نزدیک با مردم چه در سطح شهر و چه در سطح روستا ها انجام میشود بر اساس یک مطالعه درست و تضارب آرا بین جامعه هدف مردم و نخبگان سطح شهر از ظرفیتشان استفاده میشود بتوانیم کار را به خوبی پیش ببریم. الحمدالله در سال های گذشته این مجموعه ها فعال بود تا الان خیلی خوب کار کردند ایده های خوبی را پیاده کردند اما به دلیل کرونا سال هایی تعطیل شد اما امسال مجدد این کار تاکید شد مجدد این کار صورت گرفت و برنامه های علمی سپاه آغاز شد.

فرمانده سپاه استهبان در خصوص یکی از طرح های مطرح شده در آبرسانی گفت: مسئله آبرسانی یکی از طرح هایی بود که در سال های قبل مطرح شد. خروجی این طرح، از هیئت های اندیشه ورز بود. در کنار گروه های جهادی و مجموعه اداره آبفا استهبان، فرماندار محترم و نماینده مجلس خروجی  آبرسانی روستاهای خانه کت و قشم قاوی بود. مجموعه بسیج سازندگی ما الحمدالله در این موضوع هم نقش خوبی داشتند. پروژه خوبی که مردم سال های سال منتظر اتمام آن بودند محقق شد. وی ضمن اشاره به طرح اشتغال زایی و محرومیت زدایی گفت: بحث طرح اشتغال زایی و محرومیت زدایی که با کمک قرارگاه پیشرفت و آبادانی در حال انجام است.

مجموعه دهستان رودبال را داریم و مجموعه محرومیت زدایی در حال فعالیت در این منطقه هستند. طرح های اشتغال زایی هم که عناوین مختلف و تسهیلات مختلفی انجام میشود.

فرمانده سپاه استهبان در خصوص طرح های سلامت محور گفت: طرح های سلامت محور برای انسان و برای دام و طیور با همکاری شبکه بهداشت دامپزشکی جهادکشاورزی در خصوص تغذیه سالم غذا های ارگانیک مقابله ی با بیوتروریسم طرح های خوبی را با مطالعه پیش بردند. گروه های جهادی سلامت محور اعزام پزشکان متخصص و عمومی با مطالعه صورت گرفت.

سرهنگ امیری در خصوص طرح های آموزشی گفت: طرح های آموزشی و جهاد تحصیل و جاماندگان از تحصیل را با کمک مجموعه آموزش و پرورش بسیج دانش آموزی و بسیج فرهنگیان انجام شده است. یک کار بسیار ارزشمندی که اتفاق افتاد کمک به تحصیل دانش آموزان پایه دهم و همچنین ورود به کنکور انجام شد.

فرمانده سپاه استهبان در خصوص طرح جهاد روشنایی گفت: طرح جهاد روشنایی با کمک کمیته امداد و اداره بهزیستی با راه اندازی پنل های خورشیدی برای جامعه هدف نیازمند انجام شد. طرح نذر رهایی نیز با کمک اداره زندان و انجمن حمایت از زندانیان، بسیج حقوقدانان کمک به آزادسازی زندانیان جرائم غیر عمد انجام شد.

وی در خصوص رفع موانع تولید گفت: مجموعه جهاد رفع موانع تولید به همراه اداره صمت و جهاد کشاورزی نسبت به تولیدات مختلف کار های مطالعاتی خیلی خوبی انجام دادند. تشکر میکنیم از همه بزرگوارانی که همکاری های لازم را انجام دادند.

سرهنگ امیری در خصوص طرح نفس اظهار داشت: طرح نفس که با کمک بسیج جامعه پزشکی راه افتاد.

طرح نفس مخففی است از کلمات نجات فرزندان سقط که  از دهه فجر در مجموعه شبکه بهداشت این مرکز شروع به کار کرده است برای کمک به افرادی که در زمینه ی سقط جنین اقدام میکنند به هر نحوی چه مشاوره چه تسهیلات مالی آموزشی همراهی و همکاری لازم را با خانواده ها داشته باشند

وی در خصوص طرح های جهاد فرهنگی و اجتماعی گفت: طرح های جهاد فرهنگی و اجتماعی در قالب گروه های نقش آفرین طرح های قرآنی گروه های عفاف و حجاب همچنین بحث آسیب های اجتماعی بحث طلاق اعتیاد به مواد مخدر انجام شده است

وی در پایان گفت: طرح هایی بود که در هیئت های اندیشه ورز طرح شده کار شده عملیاتی شده اما طرح حجاب که بنا است ما به عنوان آینده ای برای شهرستان قرآنی استهبان در نظر داشته باشیم ان شاءالله با تاکید امام جمعه محترم، فرماندار، مجموعه های دیگر و هیات اندیشه ورز مورد تاکید باشد تا به عنوان موضوع محوری سال آينده مطالباتی که گفته شد، پیگیری نماییم.

بخش اول

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : 0
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.