امام محمد باقر (ع) می فرمایند:
۞ کسی که غیر امین را امین و معتمد شمارد، حجّتی بر خدا ندارد.۞
شناسه خبر : 5776
  پرینتخانه » آخرین اخبار, اجتماعی, اخبار نمازجمعه, اخبار ویژه, سیاسی, مذهبی, ویژه تاریخ انتشار : ۰۸ تیر ۱۴۰۳ - ۱۸:۴۳ | 107 بازدید | ارسال توسط :
امام جمعه استهبان؛

انشا الله فردی انتخاب شود که باعث خیر برای کشور باشد

به گزارش استهبان آنلاین، نمازجمعه این هفته(۸ تیر ماه ۱۴۰۳) به امامت حجه الاسلام و المسلمین سید جعفر ساجدی امام جمعه معزز استهبان برگزار گردید. مشروح خطبه دوم این هفته به شرح زیر می باشد:
انشا الله فردی انتخاب شود که باعث خیر برای کشور باشد

به گزارش استهبان آنلاین، نمازجمعه این هفته(۸ تیر ماه ۱۴۰۳) به امامت حجه الاسلام و المسلمین سید جعفر ساجدی امام جمعه معزز استهبان برگزار گردید.

 

مشروح خطبه دوم این هفته به شرح زیر می باشد:

امروز روز انتخابات چهاردهمین دوره ریاست جمهوری است. عزیزان هنوز فرصت داریم. این تلفن رو بردارید. این موبایل را بردارید یا در جمع خانواده و دوستانتان حضور پیدا کنید اگر جهت شرکت در انتخابات مردد هستند. به هر زبانی که بلد هستید دعوتشان کنید تا پای صندوق های رای حضور یابند.

 

واقعا دعا کنیم. همه ما دعا کنیم. دعا موثر است که انشا الله فردی انتخاب شود که باعث خیر برای کشور باشد. مشکلات مردم را کم کند و پرچم گفتمان انقلاب اسلامی که شامل عزت، مقاومت و ظلم ستیزی است را همین طور که در جهان برافراشته است، ان شاءالله برافراشته تر قرار دهد.

 

در این هفته سالگرد مجموعه ای از وحشی گری های آمریکا و اروپا به اصطلاح مدرن و ایادی آن ها را داریم. امروز هشت تیر مصادف با سالگرد حمله شیمیایی صدام به سردشت است. اسم امروز را گذاشتند روز مبارزه با سلاح های شیمیایی و میکروبی. ببینید خیلی جالب است بسیاری از کثیفی هایی که در جهان امروز می بینیم، پلشتی ها و زشت کاری ها توسط پر مدعا ترین کشورها یعنی آمریکا و کشور های اروپایی اتفاق افتاد است و در حال اتفاق افتادن است. آنهایی که خودشان را دارای تمدن برتر و رئیس جهان معرفی می کنند و از حقوق انسان ها دم می زنند.

 

در مثل چنین روزی عراق مثل امروز به پیرانشهر ما حمله کرد. حمله شیمیایی و در طول جنگ سی و پنج هزار جانباز شیمیایی بر دست ایران گذاشت که تعداد زیادی از این عزیزان به شهادت رسیدند و تعدادی هم هر روز دارند. در نفس کشیدنشان و در زندگی کردنشان زجر می کشند و جالب این است به رغم همه این جنایت ها، جامعه بین المللی هیچ گاه صدام را محکوم نکرد. بلکه مقدمات تهیه این سلاح هم آلمان و بقیه کشورها فراهم کردند و تکنولوژی یک هدیه دیگر آمریکا در این ایام به ما در دوازده تیر سال شصت و هفت اتفاق افتاد. حمله به هواپیمای مسافربری ایران بر فراز خلیج فارس. گفتند آقا ما اشتباه گرفتیم. فکر کردیم اف چهار است. جناب ریگان بعد از این فاجعه که دویست و نود و یک بی گناه از زن و بچه و مردان رو تکه تکه کرد و سوزاند به اون آقایی که فرمانده ناو بود لقب قهرمان و مدال لیاقت داد. حالا عید نوروز می‌شود. برای ما سفره هفت سین می چینند دقت کنید چه طور دوباره چهارده تیر پنجاه و نه آمریکا دستور توقیف دارایی های ایران رو صادر کرد. مثل یک شاه دزد بین المللی هنوز هم با کمال پر رویی از استرداد ثروت های ایران املاک ایران امتناع می کند. ببینید ما با چنین دشمن های بی شرفی مواجه هستیم.

 

حالا دوباره در آستانه رقابت های انتخاباتی یک جریانی صداشان بلند می کنهپد می گوید ما باید مشکلاتمان را با مذاکره با آمریکا با حل کنی. ما اگه قرار بود از آمریکا و تحریم های آن بترسیم آن موقعی که امکاناتمان یک صدم حالا بود، انقلاب نباید می کردیم. خب شما ببینید چه می شود که حضرت آقا دوباره تاکید می کنند در همین روز غدیر که دیدار کردند گفتند رئیس جمهوری انتخاب کنید که آویزان به این قدرت و آن قدرت نباشد یعنی چی یعنی یک عده دوباره امدند دوباره می خواهند این گفتمان التماس در مقابل غرب را راه بیندازد. خیال نکند راه های پیشرفت از آمریکا می گذرد.

 

واقعا صحبت های حضرت آقا مشخص نیست ما به چه کسی نباید رای بدهیم. چشمش به خارج از مرزهای ایران نباشد که ظرفیت های داخلی را نبیند. این کلمات هشدار در مورد عده ای که دوباره دندان تیز کردند تا با گدایی از غربی ها کشور معطل کنند. باز مردم را بترسانند که اگر بخواهید مقاومت کنید مشکلات شما بیشتر می شود. در چه فضایی، در فضایی که مقاومت در کل جهان گل کرده، همه ملت های آزادی خواه شیرینی مقاومت را چشیدند. بنابراین عزیزان همه ما باید سعی کنیم روشنگری کنیم. کسی را انتخاب کنیم که اعتقاد قلبی و راسخ به مبانی اولیه انقلاب داشته باشد و ان شاءالله به درد مردم بخورد. برای مردم بدود و به نیروهای خودمان اعتماد داشته باشد و شیفته غربی نباشد.

 

بیست و چهار ذی الحجه روز نزول آیه تطهیر هست یک روز نزول آیه تطهیر در همین بیست و چهار ذی الحجه دو اتفاق دیگری که افتاد امیرالمومنین در رکوع شان یک انگشتر بخشیدند به سائل خدا به خاطر همین حادثه ولی رو برایمان با نزول آیه مشخص کرد. انما ولیکم الله و رسول و…

 

اتفاق سوم مباهله است. در مباهله قرار شد با دشمنان دین پیامبر اکرم در یک صحنه ای حاضر بشوند. هر کسی دروغ میگه همدیگر را نفرین کنند که آن نابود شود. وقتی پیامبر آمدند آن نصرانی ها قیافه پیامبر کسانی که با پیامبر همراه شدند، شکل نشست زن پیغمبر را که دیدم اینا جا خوردم تسلیم شدم و مباهله به نفع اسلام پایان یافت. مباهله نشان داد اسلام در کنار منطق قوی و گفتگوی مستدل در برابر لجباز ها منفعل نیست با قاطعیت برای شکست دشمنان لجوج وارد صحنه می‌شود. ما هم منطق داریم هم نفرین و لعن داریم هم شمشیر داریم مباهله نشان داد باید با عزیزترین افراد و داشته هایمان از دین و ارزش ها دفاع کنیم و در مقابل دشمن احساس ضعف نکنیم در این صورت خدا را در دل دشمنان می اندازد. بدون اینکه ما بدانیم بدون اینکه ما تصور کنیم پیروزی را نصیب جبهه حق خواهد کرد. همان طور که در این سال ها در جنگ هشت ساله در نبردهای مقاومت با دشمنانش با اسرائیل در عملیات وعده صادق ما این ایجاد رعب در دل دشمنان را دیدیم و ان شاءالله به پیروزی نهایی هم خواهیم رسید.

 

چهارده تیر روز شهرداری ها و دهیاری هاست. نکته ای که من استفاده می کنم این است اگر شهرداری ها مسئول آباد کردن شهرها هستند، زن باید این آبادانی طبق دستورات اهل بیت و مطابق فرهنگ اسلامی انجام بشود. من از شهردارمان که روحیه هیئتی و جهادی و مردمی دارند هم تشکر می کنم. در توسعه شهر ما واقعا به پیوست فرهنگی عنایت دارند. کارهایی انجام شده مثل بازسازی عکس شهدا و نصب اون ها در بلوار ورودی و خروجی شهر نصب نام استهبان به زبان فارسی و به خط نسلی کمک به فضاسازی و اجرای برنامه های فرهنگی مثل برنامه های مذهبی که ما در کنار قبور شهدای گمنام داشتیم و ان شا الله برنامه هایی هم در پیش رو دارند. فضاسازی برای گلزار شهدا و تهیه تابلوهای نام مساجد و بقیه فعالیت های فرهنگی که جای تقدیر و تشکر دارد. منتها در کارهایی که مردم به صورت روزمره در شهرداری ها دارند خب متاسفانه مشکل عمومی تقریب در خیلی از شهرداری های کشور هستیم که مسائل مربوط به ساخت و سازها کسب مجوز مسائل مربوط به کمیسیون ماده ۱۰۰ دریافت پروانه است. پایان کار هم باید زمانش ان شاءالله کوتاه تر بشود. با تلاش بیشتری که دوستان می کنند هم مراحل کار ان شاءالله ساده سازی بشود و بریم به سمتی که خیلی از این خدمات را بتوانیم در فضای مجازی سریع تر و راحت تر در اختیار مردم بگذاریم.

 

جمعه پیش یک تیر روز اصناف بود من فراموش کردم خدمت عزیزانمان تبریک بگم خدا در مورد اهل جهاد فرماید و جاهد فی سبیل الله به اموال و انفس واقعا تعداد زیادی از صنوف ما در هنگام پیروزی انقلاب در حین جنگ و بعد از آن یاور رهبر معظم ما بودند و کمک می کردند به توسعه ارزش های انقلاب اسلامی که من به همه عزیزان تبریک می گویم. خواستار افزون شدن برکات در کار این عزیزان هستیم آخرین نکته هم یکشنبه روز صنعت و معدن هست که باز خدمت عزیزان تبریک عرض می کنم. اتصال دانشگاه به صنعت، به روز شدن صنایع، اتکا به دانش های روز، جلوگیری از خام فروشی ها در بخش معادن، کمک کردن از هر جهت به رونق تولید ان شاء الله وظیفه ایست که در حوزه صنعت و معدن متوجه عزیزان ماست ان شاءالله مشکلات اقتصادی ما کم بشود و درصد بیکاری ان شاءالله کاهش بیشتری پیدا بکند

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : 0
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.