امام محمد باقر (ع) می فرمایند:
۞ کسی که غیر امین را امین و معتمد شمارد، حجّتی بر خدا ندارد.۞
شناسه خبر : 558
  پرینتخانه » پست های محبوب, فرهنگی تاریخ انتشار : ۰۵ آذر ۱۴۰۱ - ۲۳:۱۲ | 67 بازدید | ارسال توسط :
به مناسبت هفته بسیج؛

تجمع بسیجیان شهرستان استهبان

به گزارش استهبان آنلاین، در روز شنبه مورخ ۵ آذر ۱۴۰۱، تجمع بسیجیان شهرستان استهبان در سینما قدس استهبان با حضور مسؤلین شهرستان و بسیجیان برگزار شد.

به گزارش استهبان آنلاین، در روز شنبه مورخ ۵ آذر ۱۴۰۱، تجمع بسیجیان شهرستان استهبان در سینما قدس استهبان با حضور مسؤلین شهرستان و بسیجیان برگزار شد.

در این مراسم پس از عرض خوش آمد گویی سرهنگ امیری فرمانده سپاه ناحیه بسیج سپاه استهبان، حسن خانی معاون سیاسی نیروی زمینی ارتش در ارتباط با تحولات جدید ایران و اغتشاشات اخیر به ایراد سخن پرداخت.

حسن خانی معاون سیاسی نیروی زمینی ارتش گفت:امروز انقلاب اسلامی ایرانی در یکی از پیچده ترین دوران تاریخ خودش با نظام سلطه است. وقتی می‌خواهیم ماهیت تحولات را بررسی کنیم حتما به خصوص وقایع دو ماه گذشته یعنی اغتشاشات ۱۴۰۱ باید به چند فاکتور به عنوان ویژگی های این اغتشاشات توجه کنیم. وی در خصوص مهمترین ویژگی تحولات امروز گفت: مهرم ترین ویژگی تحولات امروز این است که تحولات امروز مدرن شده است. جنس تحولات رسانه وایر شده است. در این دوماه اخیر نزدیک به یک میلیون فراخوان تجمع از طریق شبکه های از طرف گروه های معاند صادر شد، اما میبینیم حضور میدانی، حضور چشم گیری نیست. برآورد ها بیانگر این است که تجمع اغتشاشگران و جریان برانداز شاید کمتر از نیم درصد از جامعه ایران را توانستند به کف خیابان بیاورند. امروز بیش از آنکه انسان هاکف خیابان باشند شما جنگ ربات ها را میبنید ربات های که کار را به جایی می‌رسانند که اولین بار در تاریخ بشر هشتک نام دختری که بهانه این اغتشاشات شد به بیش از ۶۰۰ میلیون بار تکرار رسید. پس امروز مدرن بودن تحولات یکی از ویژگی های اتفاق ها و تنش های جدید است.

حسن خانی در ادامه گفت: ویژگی دوم این تحولات پیچده بودن این تحولات است. به طور رسمی و اثبات شده ۱۶ نهاد اطلاعاتی در پشت جریان اغتشاشات، این جریان را مهندسی می‌کردند و این نشان می‌دهد هجمه ی پیچیده اطلاعاتی پشت این اغتشاشات است. ویژگی سوم این اغتشاشات را اگر بررسی کنیم نامتقارن بودن جنس تحولات است. آماری که دیروز منتشر شد ۴۷ دولت و کشور از این اغتشاشات حمایت کردند یعنی یک جنگ احزاب علیه نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران.

معاون سیاسی نیروی زمینی ارتش گفت: ویژگی چهارم این اغتشاشات در هم تنیده بودن تحولات ایران در یک پهنای جغرافیایی که از دریای سیاه شروع می‌شود و تا دریای مدیترانه ادامه پیدا می‌کند. امروز بازخورد تحولات ایران در محور مقاومت اثر خودش را می‌گذارد. دشمن هر وقت که میبیند در ایران یک نا امنی رخ میدهد، سریع جریان ضد مقاومت در حوزه منطقه جنوب غرب آسيا اقدامات خودش را علیه محور مقاومت تشدید می‌کند. این ها شرایطی است که کشور امروز ما باهاش مواجه است، اما روند تحولات که مینبیم از حالت تنش به حالت سکون در حال تغییر است و ان شالله به حالت تثبیت خواهد رسید و شما مبینید که این آشوب ها و اغتشاشات که در مهرماه شاهد بودیم الان قابل مشاهده نیست.

وی در ادامه ضمن اشاره به بیانات حضرت آقا در ۱۹ بهمن سال گذشته مبنی بر اعلام جهاد عمومی در حوزه تبیین و روشنگری گفت: امروز تبیین و روشنگری در جامعه و جهاد تبیین امری ضروری فوری، واجب در جامعه دانستند و درکنارش گفتند در حوزه جهاد تبیین چیزی که ضروری است پرداختن به مسائل کلان و اساسی نظام می‌دانستند این موضوع را بیان میکنم. اساسا چرا نظام سلطه بعد از ۴۳ سال از وقوع جمهوری اسلامی هنوز ایران را کانون هدف خودش قرار داده است. هنوز بعد از ۴۳ نوجوانان فلسفه این موضوع را نمی‌دانستند که اگر متوجه میشدن هرگز دست به چنین اقداماتی نمیزدند چرا بعد از ۴۳ سال کشور ایران از نظر آمریکا یک کشور غیر عادی است؟! انقلاب اسلامی ایران در زمانی به پیروزی رسید که جهان بین دو قطب شرق و غرب تقسیم شده بود. اساسا هیچ نظمی غیر از تبعیت از این دو سیستم وجود نداشت. در دهه ۱۹۷۰ میلادی حدود ۷۰ کشور جمع می‌شود و اعلام می‌کنند که ما یک جریان عدم تعهد هستیم یعنی نه وابسته به شرق هستیم نه وابسته به غرب هستند ولی وقتی بررسی می‌کنیم مینبیم به یک طرف وابسته هستند و هیچ کشوری نمی‌تواند نظمی غیر از این باشد و همه ی کشور ها در یکی از این مجموعه ها تقسیم می‌شوند. ولی در این زمان یک آن در حیاتی ترین منطقه در منطقه خاورمیانه و در زمان اوج قدرت شاه،شاهی که کل نظام سرمایه داری پشتش است انقلاب اسلامی ایران رخ میدهد و شعار می‌دهد نه شرقی نه غربی و الگوی جدیدی از حکمرانی را ارائه میکند حکمرانی مبنتی بر مردم سالاری دینی و این می‌شود مبنای یک منازه که تا امروز هم ادامه دارد. بعد از پیروزی انقلاب اسلامی شرق و غرب که باهم مشکل داشتند سر موضوع مقابله با انقلاب اسلامی باهم به نتیجه می‌رسند و نتیجه ای این تفاهم شرق و غرب می‌شود جنگ تحمیلی علیه ملت ایران.

پس از سخنرانی حسن خانی، پخش زنده دیدار بسیجیان با مقام معظم رهبری پخش گردید.

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : 0
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.