امام محمد باقر (ع) می فرمایند:
۞ کسی که غیر امین را امین و معتمد شمارد، حجّتی بر خدا ندارد.۞
شناسه خبر : 1201
  پرینتخانه » آخرین اخبار, اخبار ویژه, انتخاب سردبیر, پست های محبوب, سیاسی, گزارش خبری, مصاحبه, ویژه تاریخ انتشار : ۲۰ اردیبهشت ۱۴۰۲ - ۰:۴۶ | 446 بازدید | ارسال توسط :
گفتگوی اختصاصی با استهبان آنلاین؛

پاسخ سوالات همشهریان در گفتگو با رئیس شورای شهر استهبان

به گزارش استهبان آنلاین، در پی دهم اردیبهشت ماه روز شورا ها و با توجه به برتر شدن شوراهای شهر استهبان در بین شوراهای شهر کل استان فارس، مهندس پرچمی رئیس شورای شهر استهبان به سوالات ارسالی همشهریان در گفتگویی اختصاصی پاسخ داد.
پاسخ سوالات همشهریان در گفتگو با رئیس شورای شهر استهبان

به گزارش استهبان آنلاین، در پی دهم اردیبهشت ماه روز شورا ها و با توجه به برتر شدن شوراهای شهر استهبان در بین شوراهای شهر کل استان فارس، مهندس پرچمی رئیس شورای شهر استهبان به سوالات ارسالی همشهریان در گفتگویی اختصاصی پاسخ داد.

سوال؛🔹متاسفانه کوچه های محله های امام خمینی و خلوت شمالی بسیار مشکل دارد آیا برنامه روکش یا آسفالت وجود دارد؟ پاسخ؛🔸برنامه روکش آسفالت در در اولویت قرار دادیم انشاالله با پیگیری که آقای جوکار انجام میدهند سهمیه قیر و آسفالت مرتب اضافه میشود برنامه ای که داریم اینکه تعادلی در شهر در مناطق یک و دو و سه بوجود بیاریم و همه مناطق را در یک سطح نگاه کنیم و فقط به یک منطقه نرسیم که در برنامه هست ان شالله انجام شود.

سوال؛🔹گزارشی از هزینه کرد فرهنگی شورای شهر منتشر کنید؟ پاسخ؛🔸 درمورد هزینه فرهنگی شورای شهر، چندین برنامه فرهنگی داشته است و مراسمات مختلف برنامه ریزی کردند که اخیرا در عید فطر همایش چهرهای ماندگار بود،بازی های بومی ومحلی برنامه ریزه کرده بودیم و یک سری در آسیب های اجتماعی هزینه کرد داشتیم. هزینه فرهنگی شورا نسبت به بودجه خودش محدود وهزینه فرهنگی شهرداری باید به کمک شورای شهر بیاید اما چیزی که ما امسال در نظر گرفتیم چندین مراسم در بحث آسیب های اجتماعی برای نشاط و شادی مردم در نظر داریم که ان شاءالله اجرا میکنیم.

سوال؛🔹 در مورد ورودی شهر استهبان اگر امکان داره فکر کنید من به هر شهری رفتم ورودی خیلی زیبایی داشتند شاد و قشنگ اما ورودی شهر ما فقط یک پل هست که دور و برش پر از خاک هست؛ پاسخ؛🔸در رابطه با ورودی استهبان بله ما هم همین اعتقاد داریم که ورودی شهر استهبان خوب نیست و در شان مردم نیست ورودی هرشهر در اصل باید طوری باشد که معرف آن شهر باشد در این مورد هم برنامه ریزی کردیم و با کمک آقای شهردار صحبت کردیم و در سند چشم اندازه استهبان هم دیده شده است.

سوال؛🔹چرا جنب خیابان ساحلی روبرو فاز ۲، منازل مسکونی شهرک سیمان آسفالت کشی انجام نشده و روشنایی در کنار ساحل تا زمین های کیان اصلا وجود نداره ؟ پاسخ؛🔸خیابان ساحلی روی فاز دوم در شهرک سیمان انشاالله تا چند وقت دیگر آسفالت انجام می شود،به دلیل اینکه چند تیر برق باید جابجا می شد منتظر هستیم مالکین با تعاملی که با اداره برق انجام می دهد تیر برق ها جابجا کنند تا بتوانیم آسفالت را انجام دهیم مشکلی هم وجود ندارد و ان شالله در همین ماه یا اوایل ماه آینده انجام می‌دهیم.

سوال؛🔹سلام وخسته نباشید خدمت اعضای شورا در مورد ورودی کوچه فضیلت ۱۱ از سمت میثم اگه ممکن است پل اضافه کنید البته قبلاً هم به آقای زمانی پیشنهاد داده بودم ولی اقدامی صورت نگرفت؟ پاسخ؛🔸خوب در رابطه با کوچه فضیلت ۱۱ اگر پل می‌خواهد آن را پیگیری می کنم و مشکلی نیست.

سوال؛🔹معیار های که شورای شهر استهبان برتر شد بفرمایید؟ پاسخ؛🔸شورای استان با کارشناسان مربوطه از ۱۱۸ شهر از ۱۲۰ شهر استان فارس بازدید کردند همانطور که می دانید ما ۳۷ شهرستان، ۹۷ بخش و ۱۲۰ شهر در استان فارس داریم. از ۱۱۸ شهر بازید کردند که یکی دو شهر هم که شورای آن منحل شده بود. که از این ۱۱۸ شهر که بازدید کردند موارد متخلف را بررسی کردند. وضعیت مکانی،چیدمان مبلمان شورا، دفاتر حضور و غیاب، حسابرسی مالی، مصوبات شورا، صورت جلسات شورا و نظم و انضباط شورا،دفتر اسناد محرمانه، دفتر اسناد عادی و دفتر تنخواه گیر مالی، تمام این موارد بررسی شد و شکر خدا هیچ گونه مشکلی نداشتیم و نمراتی در جلسه به صورت محرمانه در فرم های خود وارد کردند و بعدا به ما اعلام کردند که شورای شهر استهبان بعد از ۲۲ سال مقام اول استان را کسب کرد و به تهران راه یافت و این باعث افتخاری شد برای مردم شهر استهبان.

سوال؛🔹یعنی میفرمایید باتوجه به عملکرد یا موارد دیگری این انتخاب صورت نگرفته است؟ وفقط براساس مواردی که میفرمایید شورای استهبان به عنوان اول استان انتخاب شد؟ پاسخ؛🔸 انتخاب شهردار ضعف شورا نبود به هر حال ما شهردار هایمان را انتخاب می کردیم ولی اتفاقی که افتاد این بود که به علت اینکه شهرداری ها وضعیت مالی خوبی ندارند و پست شهرداری یک پست آسیب پذیر و خیلی سخت است چون حوزه مدیریت شهری دشوار است کسی معمولاً قبول نمی کرد یا به هر کسی پیشنهاد میدادیم وضعیت مالی شهرداری را که بررسی می‌کرد البته این را هم بگویم وضعیت مالی همه شهرداری های کل کشور این گونه است به خاطرگرانی مصالحه ای مثل قیر آسفالت شن ماسه حقوق کارمند و…و متاسفانه وضعیت شهرداری استهبان شاید بدتر از شهرداری های دیگر است به همین علت انتخاب پست شهردار یک گذشت و ایثار می‌خواهد و خیلی سخت بود. ما جلسات متعدد گذاشتیم بررسی های زیادی انجام دادیم ولی اگر دیر شد اما بالاخره شهردار خوبی انتخاب کردیم. باسواد،ضعیف کشی نمیکنند، دقت نظر دارند، خلاق هستند و ایده های خوبی دارند فوق العاده هم پیگیر هستند. ملاک های که برای انتخاب شورای برتر همان مواری بود که گفته شد و ما در انتخاب شهردار کوتاهی نکردیم به موقع سرپرست ها را معرفی کرده بودیم و حتی شهرداری راه هم که می‌خواستیم در زمان خودش انتخاب کرده بودیم و شهردار ما استیضاح نشده بود اگر استیضاح شده بود قطعا یک نمره منفی برای ما محسوب می شد. شهردار ما به خاطر عارضه شدید قلبی و توصیه های پزشکی صلاح در این دیدند که این پست پر استرس را تحویل دهند و هرچه صحبت کردیم موافقت نکردند.

سوال؛🔹شورا و شهرداری عقب ماندگی یک ساله نیمه خود را چگونه جبران کرده است؟ پاسخ؛🔸سرپرستان وقت تلاش خودش را کردند می‌دانیم که حرف شنوی که ازشهردار وجود دارد از سرپرست نبود به همین علت شورا عقب ماندگی یک ساله ونیم خودش را با جلسات جهادی که میگذاریم تلاش می‌کنیم که جبران شود. و برنامه هایی هم برای این جبران وجود دارد ازجمله مبلمان شهری را اصلاح کنیم،اسفالت شهری را درست کنیم،المان بسازیم،نامگذاری کوچه ها را در اولویت قرار دادیم و تلاش میکنیم هرچه سریعتر به اهداف خود برسیم رتبه شهرداری را ارتقا دهیم.موزه مردم شناسی استهبان را راه اندازی کنیم. اقدامات خوبی در دست است و تلاش می‌کنیم این مدت زمان را به هر نحو شده جبران کنیم. بعضا تا ساعت یک و دو شب ما اینجا اسیر هستیم حتی در هرهفته ۴جلسه داریم که این نشان می‌دهد که ما میخواهیم این عقب ماندگی خود را جبران کنیم. تا بتوانیم یک شواری موفق شویم.

🔹سوال؛ با توجه به اینکه تقریبا نصف زمان مدت مسولیت شما از سپری شده است برنامه شما برای مدت باقی مانده چگونه خواهد بود؟ پاسخ؛🔸برنامه ها را در این مدت به صورت فشرده انجام خواهیم داد و از وقتی آقای جوکار آمده اند سرعت کار ملموس است چندین کوچه تا الان لکه گیری شده است چندین کوچه آسفالت شده است وضعیت فضای سبز ما بهتر شده است و در حال تلاش هستند. اقای جوکار هم جذبه دارند و هم علم و سوادش را دارند با تلاش های آقای جوکار برای اولین بار نزدیک به ۱۵ میلیارد بیشتر از بودجه یمان وصول کردیم و این حیرت انگیزه در زمانی که اکثر شهرداری ها مشکل مالی دارند ما توانستیم در اسفندماه گذشته ۱۵ میلیارد بیشتر از بودجه وصول کنیم یعنی با ۲۵ میلیارد بودجه نزدیک به ۴۰ میلیارد شد که این معجزه بود و آینده را برای امسال خیلی روشن میبنیم.

سوال؛🔹شنیده می‌شود که تصمیمات شورا شخص محور است تا شورایی جهت توجیه مخاطبان استهبان آنلاین و مردم استهبان این مساله را توضیح دهید؟ پاسخ؛🔸تصمیات شورا اصلا شخص محور نیست اگر سه نفر رای بدهند به موضوعی همان مصوب میشود. شورا هر چیزی می‌گوید مصوب میکند در دفتر صورتجلسات نوشته می‌شود رای های موافق و مخالف حتی جهت شفاف سازی آرا تیک زده می‌شود و هرکسی اعلام می‌کند موافق یا مخالف موضوع بوده است هیچ چیز پنهان نیست هیچ کس نمی‌تواند حرف خودش را در شورا به کرسی بنشاند. اعضا صحبت می‌کنند و بعضا برای رای درست یا غلط بودن رای خودشان تلاش می‌کنند می جنگنند چون معتقدن گفته ی خودشان درست است شاید در در لحظه صحبت فرد منطقی نباشد ولی در همان زمان تلاش می‌کند. همه ی اعضای شورا اگر صحبتی میکنند یا تصمیمی میگرند اعتقادشان این است که برای مردم خدمت بکنند و به هیچ وجه شخص محور نبوده است و اکثریت آرا گذاشته می‌شود. و جالب اینکه اکثریت تصمیمات شورا تصمیات مطلق بوده است یعنی یا ۴ نفر یا ۵ نفر حتی ۳ نفر هم خیلی کمتر بوده است که دو نفر مخالف وجود داشته باشند. البته اختلاف نظر و اختلاف سلیقه در هر جایی وجود دارد حتی در خانه ی انسان هم ممکن است وجود داشته باشد. ولی ما تا آنجایی که توانستیم تلاش کردیم تعامل ۹۰ درصدی خود را عوض کنیم و شکر خدا در حال حاضر هم داریم با هم میسازیم چون ما به این نتیجه رسیده ایم که ما ۵ نفر در یک قایق نشسته ایم و اگر سوراخ شود ۵ نفر باهم غرق می‌شویم و بعضا داریم گذشت میکنیم در مورد یک سری مسائل و یک سری ناهماهنگی تا بتوانیم کشتی را به سر منزل مقصود برسانیم.چرا که هراختلافی بین ما باشد مردم ضرر می‌کنند.

سوال؛🔹با توجه به اینکه استهبان قریب به یکسال شهردار نداشت چطور شورای شهر استهبان با عنوان برتر استان انتخاب شد؟پاسخ؛🔸این مورد جزو ملاک ها نبود و اگر هم بود ما تلاش خود را کرده بودیم.ما نمیتوانستیم به زور یک شهردار بياوریم،گزینه ها امشب قبول میکردند فردا صبح می‌گفتند نه،چون باهاشون صحبت می‌کردند و از طرف برخی افراد و ترسیده می‌شدند از آمدن به اینجا حتی آقای جوکار هم ترسانده بودند و می‌گویند آن طور که آن ها می‌گفتند نبود و الان تنها دغدغه که ندارند موافقت شورا است.

سوال🔹یکی از مشکلاتی که شما فرمودید اینکه مشکلات استهبان زیاد است و با توجه به اینکه شما دوره پیش هم جزو شورای شهر بودید،فکر می‌کنید دوره ی پیش کار ها به اندازه کافی انجام شد؟ پاسخ🔸دوره پیش یک سری محاسن و یک سری معایب داشت که به هر حال شورا در هر دوره ای کوتاهی نمی‌کند شواری شهر به هر حال پیگیر است اما خیلی از مسائل دست و بال شورا را میبندد یکی از مسائل خیلی مهم پول است،ما اگر پول نداشته باشیم حرفی برای گفتن نداریم اگر حساب مالی شهرداری کار نکند مردم زمین تفکیک نکنند،پول عوارضات ومالیات خود را به موقع ندهد پروانه ساخت نگیرند ما عملا هیچکاره ایم.هر چی هم حرف بزنیم فایده ای ندارد چون به هر حال هر تصمیمی که بخواهیم بگیریم باید یک هزینه داشته باشیم دوره قبل هم یک سری اقدامات انجام شد هم دوره چهارم و هم دوره پنجم اقدامات خوب و مثبتی انجام شد ان شالله این دوره مثبت تر از دوره های قبل باشد.هر چند که مشکلات خیلی بیشتر از دوره های قبل است و دستمان خیلی بسته تر شده است. یک نفر هیچ وقت توانی ندارد تصمیمات شورا جمعی است اما این جمع هم باید انعکاس بده به مجموعه شهرستان بنابراین ما در شورا به تنهایی هیچ کاره ایم حتی اگر ۵ نفر موافق یک موضوعی باشند باید شهردار کاملا موافق باشد ادارات مختلف زیر ربط باید موافق باشند همه دست به دست هم دهند مدیران ارشد مدیران ارشد مدیران ارشد در شهرستان باید همکاری کنند و اگر همکاری نکنند ما هیج حرفی برای گفتن نخواهیم داشت. تصمیات ما خوب است ما راه وچاه را میشناسیم میدانیم باید چکار کنیم نقاط ضعف و نقاط قوت را می‌شناسیم در این شهر داریم زندگی می‌کنیم فقط می‌دانیم کی میتوانیم کار کنیم؟ زمانی که همه باهم کمک کنیم. تلاش و کوشش میکنیم، دریغ نمیکنیم گذشت میکنیم دربرابر ناملایمات و خیلی ظلم ها به شورای شهر به خاطر مردم سعه صدر پیش میکنیم و دم نمیزنیم و امیدواریم که بتوانیم کمک باشیم برای مردم و امیدواریم فرزندان ما در آینده بگویند پدران و مادران ما که سکوی قدرت را داشتند آیا کاری انجام دادند؟ امیدواریم تعالی استهبان را در آینده بتوانیم رقم بزنیم.

صحبت آخر؛🔸 ببندید ما نمیگویم نقص نداریم ایراد همه جا هست چون وضعیت مالی ادارات وحشتناک است اما داریم تلاش خود را ميکنیم تا انجا که بتوانیم رفاه ،آسایش و امنیت را برای مردم به ارمغان بياوریم و سعی داریم تا نواقص خود را کمتر کنیم تا ان شالله یک استهبان شاد متعالی و در خور مردم داشته باشیم وضعیت استهبان در آسیب های اجتماعی وحشتناک است.آمار خودکشی ها، آمار مشروبات الکی، وضعیت مهاجر فرستی در استهبان که ما یک ترمینال اعزام نیرو به شهر های مختلف شدیم. به علت اینکه کار نشده است امیدواریم شورای شهر بتواند امید و انگیزه را در افراد زنده کند و حداقل امید به ماندن در این شهر تقویت شود و باور کنید دریغ نمیکنیم. ولی چاله وچوله استهبان خیلی زیاد دارد خیلی کار های انجام نشده زیاد دارد که باید انجام میدادند اشخاص و ادرات دیگر که الان ما احساس می‌کنیم ما باید جورشون بکشیم او ما باید این کار را انجام دهیم‌. فرصت کم است همکاری هم نمی‌شود خیلی از ادارات جزیره ای عمل می‌کنند در استهبان که این یک بحران است و باعث عقب ماندگی استهبان می‌شود. امیدواریم که بتوانیم به شهر های همجوار برسیم.

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : 0
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.