امام محمد باقر (ع) می فرمایند:
۞ کسی که غیر امین را امین و معتمد شمارد، حجّتی بر خدا ندارد.۞
شناسه خبر : 1023
  پرینتخانه » آخرین اخبار, اقتصادی, پست های محبوب, کشاورزی, گزارش خبری تاریخ انتشار : ۲۶ فروردین ۱۴۰۲ - ۱۴:۰۶ | 401 بازدید | ارسال توسط :

برنامه ریزی ثبت جهانی انجیرستان دیم استهبان

به گزارش استهبان آنلاین مدیر جهاد کشاورزی شهرستان استهبان از برنامه ریزی حضور نماینده نظام میراث کشاورزی مهم جهانی فائو (جیاس) در منطقه به منظور ثبت جهانی انجیرستان دیم استهبان در جلسه فرمانداری خبر داد. مهدی اعیان منش عنوان کرد در حال حاضر جیاس 72 سایت را در 33 کشور جهان به عنوان میزاث مهم کشاورزی ثبت کرده است و مقرر است انجیرستان دیم استهبان نیز به عنوان چهارمین سایت در ایران به ثبت جهانی جیاس برسد
برنامه ریزی ثبت جهانی انجیرستان دیم استهبان

به گزارش استهبان آنلاین مدیر جهاد کشاورزی شهرستان استهبان از برنامه ریزی حضور نماینده نظام میراث کشاورزی مهم جهانی فائو (جیاس) در منطقه به منظور ثبت جهانی انجیرستان دیم استهبان در جلسه فرمانداری خبر داد. مهدی اعیان منش عنوان کرد در حال حاضر جیاس 72 سایت را در 33 کشور جهان به عنوان میزاث مهم کشاورزی ثبت کرده است و مقرر است انجیرستان دیم استهبان نیز به عنوان چهارمین سایت در ایران به ثبت جهانی جیاس برسد. وی ادامه داد: با توجه به پتانسیل موجود شهرستان از جمله تنوع زیستی، تجربیات سنتی و هویت فرهنگی، اقدامات لازم برای ثبت انجیرستان دیم استهبان از سال 1395 آغاز و مستندات و تبادلات اطلاعاتی لازم برای این منظور انجام گردیده است و قبلا نماینده فائو برای این موضوع در شهرستان حضور یافته، ولی متاسفانه به علت شیوع کرونا در سالهای اخیر برنامه بازدید نهایی برای ثبت به تعویق افتاده است. اعیان منش عنوان کرد: مقرر است هشتم خردادماه سال جاری پرفوسور لی نماینده جیاس برای بررسی و طرح ثبت جهانی انجیرستان استهبان در هیات فائو حضور یابد که این تاریخ با زمان بردهی درختان انجیر مصادف است و نیاز است با برنامه ریزی دقیق مقدمات این سفر برنامه ریزی گردد تا منطقه و پتانسیل های آن به خوبی به این نماینده معرفی گردد. وی در ادامه گفت: گروه تحقیقاتی این مدیریت 10 مسیر را برای بازدید مورد بررسی قرار داده که نیاز است در جلسات متوالی بعدی به ریز مورد بررسی قرار گیرد و بهترین مسیر برای بازتاب موقعیت انجیرستان استهبان به نماینده فائو انتخاب گردد. این مقام تصریح کرد: دستیابی به این مهم از اولویت های ویژه شهرستان است، زیرا با ثبت جهانی، فائو از این انجیرستان بزرگ دیم به عنوان یک میزاث جهانی حفاظت خواهد نمود و در کنار آن می توان گردشگری کشاورزی را توسعه داد و همچنین از دیگر مزایای آن طرح برند کشاورزی انجیر استهبان و شناسایی آن در کل جهان و به طبع آن افزایش درآمد کشاورزان خواهد بود. کارگر فرماندار شهرستان استهبان در این راستا بیان کرد: همکاری در اجرای این برنامه به عهده تمامی مسئولین شهرستان می باشد و می بایست همکاری همه جانبه با مدیریت جهاد کشاورزی داشته باشند. وی عنوان کرد: معرفی دیم بودن و سنتی بودن باغات انجیر استهبان در این بازدید مهم است و نیاز است دقت کافی برای تهیه کلیپ جهت ارائه به نماینده فائو در نظر گرفته شود و همچنین برنامه با جزئیات و دقیق در جلسات متوالی چیده شود.

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : 0
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.