امام محمد باقر (ع) می فرمایند:
۞ کسی که غیر امین را امین و معتمد شمارد، حجّتی بر خدا ندارد.۞
شناسه خبر : 953
  پرینتخانه » آخرین اخبار, اخبار نمازجمعه تاریخ انتشار : ۱۸ فروردین ۱۴۰۲ - ۱۳:۳۶ | 72 بازدید | ارسال توسط :

همه ی ما در امر به معروف موظف هستیم که با همان شرایطی که رهبر انقلاب فرمودند تذکر لسانی با مهربانی با عطوفت انجام دهیم

 به گزارش استهبان آنلاین، نمازجمعه این هفته (مورخ ۱۸ فروردین ماه ۱۴۰۲) به امامت حجه الاسلام و المسلمین خاوری امام جمعه معزز استهبان برگزار گردید.
همه ی ما در امر به معروف موظف هستیم که با همان شرایطی که رهبر انقلاب فرمودند تذکر لسانی با مهربانی با عطوفت انجام دهیم
مشروح خطبه ی دوم این هفته به شرح زیر می باشد:*
🔹در ایام تعطیلات عید عزیزان بسیج و سپاه و همچنین نیرو های انتظامی برنامه های خوبی داشتند در مدیریت شهرستان در امنیت در امر به معروف و نهی از منکر در تفرجگاه ‌ها و منطقه سر آسیاب. من خودم حضور داشتم و دیدم زحمت دوستان را و هم بقیه همشهریان آمدن و گفتن کار های خوبی انجام شد که تقدیر و تشکر میکنم از این عزیزان. در روز های گذشته افرادی در زمینه امر به معروف به بنده گفتند من نمی‌دانم شما باید به من بگید یا من به شما این را اول مشخص کنیم چه کسی باید از دیگران بخواهد که امر به معروف باشد بله ما باید همدیگر را تواصی به الحق داشته کنیم شما مرا به حق توصیه کنید و من شما را ولی این پیامک ها و حضوری و غیر حضوری ها بیشتر بو و شائبه این را دارد که به فلانی گفتیم تمام شد به فلانی گفتیم معضل اجتماعی در شهر است تمام شد. حالا دوستان و چند نفری از رزمنده ها حضوری هم تشریف آوردن البته آن ها متفاوت بود که بنده همان روز با جناب سرهنگ امیری تماس گرفتم و به ایشان گفتم که یک مدیریت شود و با یک نظم خاص و مدیریت درست تذکر لسانی و نه بیشتر و با رعایت احترام فرد مقابل و با در نظر گرفتن آبرو و حیثیت و با مهربانی تذکر دادن با خیر خواهی تذکر دادن انجام شود. اینکه طرف مقابل بداند از سر خیر خواهی تذکر می‌دهید اینکه رزمنده ها تشریف آورند خیلی خوب و ان شالله این کار خواهد شد اما این جمع یعنی کم یعنی همه نبودند پس باید همه ی ماه پای کار باشید این نگفتن واجب خطابش به کی است در واجبات کفایی تا کار روی زمین است بر همه واجب است الان اعلام کنند فلانی فوت شده بر ما واجب است برویم غسل و کفن و دفن نماز انجام دهیم و اگر ده نفر رفتن و انجام دادن برگشتن گفتن انجام شد از گردن ما ساقط است اما تا جنازه روی زمین است بر همه واجب است و مخاطب این امر همه هستند اوامر الهی در امر به معروف که فقط واجب ما طلبه ها نیست که بگوییم ما به فلان طلبه گفتیم حالا صاحب منسب هست دیگه از گردن ما ساقط شد اگر این جوری هست که چند نفر به من منتقل کردند پس تمام ولی همه ی ما موظفیم با همان شرایطی که رهبر انقلاب فرمودند تذکر لسانی بامهربانی با عطوفت انجام شود اگر نفر اول بگوید بعد نفر دوم نفر سوم نفر چهارم شاید به نفر اول بگوید به تو ربطی ندارد به نفر دوم بگوید حالا تا ببینم ولی تا نفر چهارم مجبوره می‌شود انجام دهد ولی وقتی که ببینو ۵ نفر صلاحش را خواستند ۵ نفر با محبت با او صحبت کردند ۵ نفر با لطافت با او برخورد کردند و خیرش را خواستند حتما مؤثر است امید است که همه ی ما پای کار امربه معروف باشیم اما در اینجا ما باید از زحمات این بزرگواران تشکر کنیم.
🔹هفته‌ی هنر انقلاب اسلامی روز شهادت سید اهل قلم سید مرتضی آوینی و این هنرمند توانا است. دیشب برنامه ی بسیار زیبایی بود برنامه ی شب شعر کریم اهل بیت در مورد امام حسن مجتبی علیه السلام بود که در سالن شمس برگزار شد. برنامه‌ی خیلی خوب و زیبایی بود که من تقدیر و تشکر میکنم از شاعران و هنرمندان عصمت و طهارت این خادمان آستان مقدس امام حسن مجتبی علیه السلام که شعر های ارزنده و خوبی خواندند که برنامه ی معنوی و اخلاقی قابل توجه ای بود، برنامه ی توسل به اهل بیت عصمت و طهارت بود از همه دست اندکاران این امر انجمن ادبی شهید رابع، اداره ی فرهنگ و ارشاد اسلامی، مخصوصا مدیر کل اداره‌ی فرهنگ و ارشاد اسلامی که زحمت کشیدند و همکاری کردند، رئیس اداره ارشاد که همکاری کردند، عزیزان سپاه پاسداران، شهرداری و شورای شهر طبیعتا باید همه دست به دست هم دهند که کار انجام شود موکب انصار الحسین تقدیر و تشکر میکنم. هنر ابزار بی نظیری و بی بدیلی است ابزاری است که هیچ چیز جایگزین آن نیست مرحوم صاحب جواهر شیخ محمد حسن جواهری نجفی کتابی دارد به نام جواهر الکلام کتابی است که ۴۳ جلد دارد که در مورد فقه اهل بیت است که این کتاب را اگر از مراجع تقلید بگیرید دستشان بسته می‌شود ابزار کار مراجع در فتوا دادن است. محور حوزه های علمیه این کتاب مقدس است با همه ی عظمتی که این کتاب مقدس دارد خود مرحوم صاحب جواهر یک جایی فرموده بود فلانی یک شعر در مدح اهل بیت سروده است، حاضرم ثواب جواهر را به او دهم و ثواب این شعر را به من بدهد. هنر در واقعیه کربلا در پیشبرد اهداف پیامبر اهداف امیرالمؤمنین آن رجز خوانی ها آن خطبه ی غرای سید الساجدین ع در ادامه در انقلاب اسلامی. هنرمندان همیشه خدمات بی نظیری ارائه کردند آن مداحی های در جبهه ها بعدش تا به امروز در جاهای مختلف انواع هنر تئاتر هنر های تجسمی شعر باید در خدمت دین و انقلاب اسلامی باشد باید تقویت شود باید به هنرمندان در عرصه های مختلف میدان داده شود تا بتوانند خدمت کنند هم به فرهنگ ایرانی ما و هم به فرهنگ اسلامی ما که هر دو اینا در هم عجین شده است و یکی شده است و تقویت شود تقدیر و تشکر میکنیم از هنرمندان عزیز و بزرگوار که در سطح شهرستان ما کم نیستند و همه ی هنرمندان هم در خدمت انقلاب اسلامی دین و اهل بیت عصمت هستند خداوند به همه ی این عزیزان توفیق خدمت و تلاش در راه انقلاب اسلامی و دین اسلام بفرماید.
🔹لیالی شریف قدر در پیش داریم که اول التماس دعا دارم از همشهریان عزیز که دعا کنید در حق یکدیگر اوج و راس ماه مبارک رمضان شب های قدر است مراسمات با شکوه و بهتر از سال های قبل امسال ان شالله در شهرستان داشته باشیم سالروز شهادت مولی موحدین علی بن ابی طالب علیه السلام را در پیش داریم تسلیت عرض میکنیم خدمت حضرت ولی الله اعظم و شما ارتمندان به آن حضرت، ان شاءالله مراسمات شهادت امام علی بهتر از سال قبل برگزار شود.
🔹همچنین جمعه ی آینده روز قدس است بسیار با اهمیت است مخصوصا امسال مخصوصا الان که به حمدالله چنین وضعیتی در اسرائیل حاکم است تشویشی که بین خودشان بوجود آمده است و تفضلی که خدا کرده و بین خودشان جنگ داخلی پیش آمده است و اللهم اشغل ظالمین بالظالمین که بظالمین را داریم به چشم میبنیم و زمینه نابودی این جرثومه فساد تباهی آدم کشی کودک کشی کودک سوزانی را داریم میبنیم و این خطر و این غده سرطانی تمام بشریت را تهدید می‌کند. مخصوصا اسلام را تهدید میکند که حقانیت و موجودیت اسلام را تهدید می‌کند باید روز قدس خیلی بهتر برگزار شود. واقعا خطر بزرگی است خطر اسرائیل که با هیچ خطری قابل قیاس نیست. همه ی فتنه های که در عالم دیده می‌شود این ها همه جنگ های نیابتی است اگر داعش است اگر صدام هست اگر جنایاتی دیگری در تاریخ صد سال اخیر است سر نخ همه ی این فتنه ها برمی‌گردد به اسرائیل، که ذهن های ما را درگیر متوجه جای دیگری کند یک روز ذهن ما را متوجه داعش کند یک روز طالبان این ها همه به یک نقطه بر میگرد که اساس و راس همه ی فتنه ها و جنایات در این صده اخیر اسرائیل غاصب است که باید روز قدس خیلی بهتر برگزار شود مسیر هم کوتاه است از مسجد احمدی تا مسجد جامع است که حدود یک ربع است ساعت ۱۱ روز ۲۳ ماه مبارک رمضان از میدان بسیج حرکت می‌کنیم تا مسجد جامع.
برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : دیدگاه‌ها برای همه ی ما در امر به معروف موظف هستیم که با همان شرایطی که رهبر انقلاب فرمودند تذکر لسانی با مهربانی با عطوفت انجام دهیم بسته هستند

مجوز ارسال دیدگاه داده نشده است!

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.